Rejestrator Dobrego Słowa
Rejestrator Dobrego Słowa

MENU

NEWS
CO?
JAK?
GDZIE?
KIEDY?
DOWNLOAD
FOTO
VIDEO
EKIPA
KONTAKT

NEWS

21.05.2009 01:50

Przynoszę Wam dzisiaj coś, na co wszyscy z niecierpliwością czekali - wyniki konkursu na najlepszą animację :). Werdykt wydało nasze skromne jury, złożone z członków koła MOS. Ze zwycięzcami skontaktujemy się mailowo, w celu ustalenia szczegółów odbioru nagrody (czyli koszulki).

Michael Jackson
Król muzyki POP wywołał największą furrorę!

1. miejsce:

  • M. Jackson (z kapeluszem) - Mateusz Kuś

2. miejsce:

  • Das Mario - Wojciech Ałaszewski
  • Piesek Leszek - Wojciech Jóźków
  • Rudy102 - Typok
  • Godzilla - Mirosława Różycka

3. miejsce:

  • M. Jackson (Moonwalk) - Tomasz Lewandowski
  • Pan Tik Tak - Mateusz Garbicz
  • A (Cauchy Cauchy Łapki) - Ciąg Zbieżny Squad
  • Benny Hill - Radek
  • Fireworks - Adam Paweł Socha

P.I.W.O.3
Prorektor ds. Studenckich dr inż. Zbigniew Sroka oraz nasz "luźny" prezenter Tomek Tyczyński, ramię w ramię otwierają pokaz projektu P.I.W.O.3.

W dziale FOTO umieściłem zdjęcia z premiery zrobione przez naszego kolegę Marka Żółkowskiego - to dobra okazja, by zobaczyć, jak pokaz wyglądał z naszej perspektywy.

P.I.W.O.3
Publika, czyli Wy - Krótko mówiąc: nie ma nas bez Was :).

19.05.2009 23:12

PIWNA idea pobudzała Waszą kreatywność na różnych płaszczyznach. Do kilku nadesłanych animacji była dołączona własnoręcznie nagrana/skomponowana/wyprodukowana muzyka. Zapraszam do przesłuchania :).

Arkanoid


intro.mp3 - Krzysiek Birowski oraz Szymon Smolak


luigi.mp3 - Luigi Elettronic


a.mp3 - Ciąg Zbieżny Squad


poligony.mp3 - Janek Brzeziński


Muzyka

17.05.2009 13:48

Dopiero dzisiaj znalazłem trochę czasu, by na spokojnie usiąść do komputera i napisać tych parę słów podsumowania. Najpierw jednak zapraszam do obejrzenia wiadomości Telewizji Studenckiej STYK:


PIWO 3 - Potezny Indeksowany Wyswietlacz Oknowy - Juwenalia
Telewizja Studencka STYK

W czwartek odbył się tradycyjnie Pochód Juwenaliowy, którego zwieńczeniem jest symboliczne wręczenie studentom kluczy do miasta. W tym roku zmieniono jednak trasę pochodu - nie prowadził on jak dotąd na Rynek Główny, tylko na Pola Marsowe. Władze miasta chciały uniknąć powtórki z zeszłorocznych ekscesów z udziałem studentów. Tylko że w takim układzie, Pochód tarci trochę sens - zamiast do centrum, studentów wyprowadza się na peryferia miasta, jak coś niechcianego. Sami sobie możemy być winni. Mimo to, nasze Koło Naukowe MOS, chciało wystawić na Pochód dużą matrycę LED, która spełniałaby funkcję elektronicznego transparentu, głoszącego hasła na cześć Politechniki Wrocławskiej i Wydziału Elektroniki . Nie udało się. Naszą walkę ze złośliwą materią możecie zobaczyć tutaj.

P.I.W.O.3
Akademik T-16

Przejdźmy teraz do samego pokazu. W tym roku projekt P.I.W.O.3 znalazł się w programie oficjalnych Juwenaliów Politechniki Wrocławskiej, organizowanych przez Samorząd Studencki. Nie od nas zależało postawienie płotu wokół akademików, zatrudnienie ochrony, umiejscowienie sceny oraz repertuar serwowany przez djów do godziny 22.00. I tak: ogrodzenie, oraz ochrona były warunkiem koniecznym, aby jakiekolwiek Juwenalia mogły zostać zorganizowane na Wittiga. Uważamy jednak, że mieszkańcy akademików nie zostali należycie poinformowani z jakimi restrykcjami będzie się to wiązało, stąd tak wiele nieporozumień przy bramce wejściowej, jak i powszechne objawy sprzeciwu wśród studentów.
Co do repertuaru serwowanego przez djów, mogę powiedzieć tylko jedno: tragedia. Podobny zakres brzmień uzyskałbym za pomocą młotka i imadła...

P.I.W.O.3
Nasze centrum dowodzenia na górce

Wiele osób zwróciło nam uwagę na słabe nagłośnienie. Mając na uwadze problemy przy drugiej edycji (za nagłośnienie robił samochód RedBulla), w tym roku postanowiliśmy się zaopatrzyć we własny system nagłośnienia - na górce znajdowało się w sumie 1000W. Dodatkowo, byliśmy podłączeni do głównej sceny, znajdującej się na boisku przed akademikiem T-16. Z propozycją skorzystania ze sceny wyszedł Samorząd Studencki, za co dziękujemy. Nie mieliśmy jednak żadnego wpływu na ustawienie sceny, przez co dobrze nagłośniona była zaledwie część placu przy akademiku. Jesteśmy świadomi tych braków - w przyszłym roku dołożymy wszelkich starań, by nagłośnienie imprezy było w końcu takie, jak należy.

Adrian Chmielewski
Adrian Chmielewski - szef ekipy instalującej sieć PIWNĄ w akademiku.

Na naszej stronie konkursowej umieściliśmy listę animacji, jakie zostały wyświetlone na pokazie. W wyniku zamieszania i natłoku pracy nie uniknęliśmy pewnych błędów. Z tego miejsca chcielibyśmy przeprosić autora bardzo dobrej animacji "LOTTO", która miała pojawić się na pokazie, a której zabrakło. Przepraszamy także Niezależne Zrzeszenie Studentów za niewyświetlenie loga.

Wyniki konkursu na najlepszą animację zostaną podane w ciągu kilku najbliższych dni. Do rozdania mamy 10 koszulek.

Krzysiek Skorupski
Krzysiek Skorupski - pogromca FFT

Dziękujemy mieszkańcom akademika T-16 za wyrozumiałość dla naszych działań i pomoc w usuwaniu problemów z PIWNĄ siecią.

P.I.W.O.3
Ekipa instalacyjna usuwa ostatnie badpixele w akademiku.

Kilka relacji z pokazu projektu P.I.W.O.3, zamieszczonych w internecie:

P.I.W.O.3
Pierwsze testy przed pokazem.

13.05.2009 19:06

Poniżej nagrania zrealizowane przez telewizję STYK oraz Tomka z wroclaw.fotolog.pl, które mam nadzieję, zrekompensują wczorajsze problemy z transmisją na żywo. Ponieważ obecnie przygotowujemy się do jutrzejszego pochodu Juwenaliowego, dlatego dopiero jutro napiszę trochę więcej o samym pokazie, jak i postaram się odpowiedzieć na wszelkie pytania i wątpliwości.

Arkanoid


PIWO 3 - Potezny Indeksowany Wyswietlacz Oknowy
Telewizja Studencka STYK

wroclaw.fotolog.pl

12.05.2009 03:20

W poniedziałek, do późnych godzin wieczornych, instalowaliśmy moduły oświetleniowe w akademiku. Wiązało się to z naruszeniem ciszy nocnej, jak i prywatności mieszkańców - przepraszamy za te niedogodności, ale było to konieczne.
Nie obyło się to bez kilku problemów, niemniej sieć PIWNA została prawie w 100% uruchomiona. Nie musicie się obawiać o jutrzejszy pokaz :).

Arkanoid


Myśl techniczna

12.05.2009 02:52

W załączniku do tego newsa, szesnasty odcinek programu Czemu tak, czemu nie?, prowadzonego przez Aleksandrę Łaszek. Program jest realizowany przez Telewizję Studencką STYK Jest to całkowicie PIWNY odcinek, chociaż bezalkoholowy. Cóż - o PIWIE możemy rozprawiać bez końca.

Arkanoid


Czemu tak, czemu nie? Odc.16

12.05.2009 02:37

W dziale FOTO umieściłem zdjęcia zrobione przez Pawła Malickiego w czasie kręcenia materiału do zajawki projektu P.I.W.O.3.

Arkanoid


Plan Filmowy

11.05.2009 01:03

Mam dla Was gorący materiał zrealizowany przez Akademicki Klub Realizatorów Filmowych FOSA. W głównej roli występuje ekipa Parkour Wrocław (dzięki chłopaki za poświęcony czas i energię!). Za produkcję filmu odpowiada Adam Stanisławski. Zdjęcia były kręcone na terenie kampusu Politechniki Wrocławskiej (głównie w budynku C-13, gdzie mieści się siedziba naszego kola naukowego SKN MOS).

Arkanoid

10.05.2009 22:18

Spotkałem się dzisiaj z Tomkiem Tyczyńskim, szefem redakcji publicystycznej Akademickiego Radia LUZ. Jak się można było spodziewać, zastałem Tomka za mikrofonem. Przerwałem mu na chwilę, by omówić szczegóły na temat wtorkowego pokazu projektu P.I.W.O.3. Ktoś mógłby jeszcze zapytać, dlaczego? Powód jest prosty - Tomek osobiście poprowadzi imprezę! Nie powinno to nikogo dziwić - nam bardziej do twarzy z lutownicą niż mikrofonem :).

Arkanoid


Tomek Tyczyński

10.05.2009 22:03

Poniżej, fragment rozmowy z naszym Naczelnym Konstruktorem, Michałem Wysockim, na temat niezawodności systemu...

Arkanoid

Michał Wysocki
"Ale Panowie, o co chodzi? Jeśli urządzenie dobrze wygląda, to powinno dobrze działać."
(wroclaw.fotolog.pl)

09.05.2009 23:51

Uwaga! Jeśli chciałbyś/chciałabyś zagrać w Tetrisa na Potężnym Indeksowanym Wyświetlaczu Oknowym, wyślij maila na adres:

piwo.tetris@gmail.com

W treści podaj swoje imię i nazwisko. Spośród wszystkich zgłoszeń, wylosujemy dwie osoby, które będą miały niepowtarzalną okazję zagrać w Tetrisa na ścianie akademika i przejsć w ten sposób do historii osiedla akademickiego Wittigowo.

Arkanoid


Tetris

09.05.2009 22:44

Dzisiejszy dzień okazał się całkiem owocny - przetestowaliśmy już wszystkie moduły i przewieźliśmy je z Tajnego Ośrodka do akademika T-16. W poniedziałek od godziny 18.00 przystępujemy do ich instalacji w pokojach. W związku z tym, mieszkańcy akademika proszeni są o wyrozumiałość :).

Arkanoid


Testy modułów

09.05.2009 22:28

Na zdjęciu wierni słuchacze dobrego słowa. To prawdziwie gorące głowy - dobre słowo jest im potrzebne niczym powietrze. Nie możecie ich zawieść! Pod tym adresem znajdziecie plakat projektu P.I.W.O.3, który możecie linkować na zaprzyjaźnionych stronach i innych zakamarkach internetu.

Arkanoid


Żarówki

08.05.2009 23:15

Mamy już zmontowane moduły oświetleniowe - zdjęcie przedstawia zaledwie połowę z nich. Aby ożywić akademik T-16, do każdego pokoju musi trafić jeden taki moduł. Jutro zabieramy się za ich gruntowne testowanie.

Arkanoid


Moduły oświetleniowe

08.05.2009 22:56

Tegorocznej akcji kablowania akademika, przyświecało hasło: "Do PIWA setka gratis!". Ponieważ w nowym systemie używamy żarówek 60W, dlatego mogliśmy rozdać stare żarówki 100W.

Arkanoid


Setka gratis

05.05.2009 21:38

Z dniem dzisiejszym Yumiko zagościła na wydziale Elektroniki - zresztą nie tylko tam. Miejmy nadzieję, że swoim urokiem przekona studentów do PIWNEJ idei ;).

Arkanoid


Plakat Yumiko

05.05.2009 01:16

"Co? Powtórz, bo cię nie słyszę! Co robię? Na piwie jestem! Nie, nie, kotku - to nie tak jak myślisz!"

W rzeczywistości Filip ma w ręku nowy mobilny programator do modułów oświetleniowych. Za jego pomocą będzie można m.in. przypisać każdemu modułowi indywidualny numer, po którym będzie identyfikowany w PIWNEJ sieci.

Arkanoid


Filip Rus

04.05.2009 01:24

Majówka to także okres wielkiej pracy programistycznej. Zdjęcie to forma autoportretu naszego teamu programistycznego - Kaktus (na zdjęciu) oraz Wojciech Sleńska (za obiektywem).

Arkanoid


Kaktus

03.05.2009 21:40

Majówka była owocna - zdjęcie przedstawia zmontowany moduł oświetleniowy (jeszcze bez górnej pokrywy). W porównaniu z edycją drugą, obecne moduły są znacznie bardziej rozbudowane zarówno pod względem elektronicznym jak i konstrukcyjnym. Zwiększyła się ich funkcjonalność, jak i łatwość połączenia w sieć. Fotorelację z prac montażowych znajdziecie w dziale FOTO.

Arkanoid


Moduł oświetleniowy

02.05.2009 23:37

Igrzyska czas rozpocząć! To może nie najtrafniejsze sformułowanie odnośnie projektu P.I.W.O.3, ale zawsze chciałem go użyć ;). Wiem, że długo czekaliście na program do tworzenia animacji, ale mieliśmy z nim kilka problemów... Niemniej program jest już dostępny i można go pobrać z działu DOWNLOAD.

Nie czekajcie ani minuty dłużej - ściągajcie edytory i twórzcie animacje! Pamiętajcie, że powodzenie projektu zależy w dużej mierze od waszego zaangażowania :).

Grafika dołączona do tego newsa przedstawia Krzyśka Birowskiego, człowieka z naszej ekipy. Jest to prawdziwy mistrz animacji małoformatowej - stworzył m.in. takie animacje jak Nieustraszony, James Bond czy Chuck Norris. Niech jego wizja będzie dla Was inspiracją!

Arkanoid


Krzysiek Birowski

01.05.2009 23:45

Podczas gdy pobliskie ZOO pękało w szwach, zalane falą ludzi chcących w rodzinnym gronie spędzić ten wolny pierwszomajowy dzień skąpany w promieniach słońca, kilku zapaleńców i fanatyków nie wypuszczało narzędzi z rąk. Muzyką dla ich uszu jest warkot pracującej wiertarki, zaś najlepszą nutą zapachową - aromat topionej kalafonii.

Arkanoid


1 maj P.I.W.O.3

30.04.2009 22:32

Cztery kolory żarówek oznaczają cztery żywioły: powietrze, ogień, wodę i ziemię. Zdjęcie przedstawia zaledwie część naszej ekipy. Prosty stąd wniosek, że kolorów i odcieni jest u nas znacznie więcej. To właśnie z tej różnorodności wyłoniła się jedna wspólna idea Potężnego Wyświetlacza.

Arkanoid

Piwni alchemicy
PIWNI alchemicy! (wroclaw.fotolog.pl)

<- Nowsze     Starsze ->

!! Konkurs !!

konkurs

Twórcy projektu:

Microsystem Oriented Society
Studenckie Koło Naukowe MOS

Sponsor strategiczny:

Politechnika Wrocławska
Politechnika Wrocławska

Źródła światła dostarcza:

Philips Lighting Poland
Philips Lighting Poland

Akcję wspierają:

Katedra Metrologii Elektronicznej i Fotonicznej
Katedra Metrologii Elektronicznej i Fotonicznej
Wydział Elektroniki Politechniki Wrocławskiej
Wydział Elektroniki
Samorząd Studencki
Samorząd Studencki

Patroni medialni:

radioluz
Akademickie Radio LUZ
TVStyk
Telewizja Studencka STYK

Przy współpracy:

Wrocław Fotolog.pl
Wrocław Fotolog.pl
FOSA
Akademicki Klub Realizatorów Filmowych
NZS
Niezależne Zrzeszenie Studentów
kurs-manga.pl
Kurs-Manga.pl
Żak
Parkour Wrocław

Arkanoid
(C) MOS 2009