akademik_maly2.jpg
Informacje dla mieszkańców T16

MENU

NEWS
CO?
JAK?
GDZIE?
KIEDY?
DOWNLOAD
FOTO
VIDEO
EKIPA
MOS
KONTAKT

NEWS

29.05.2008 23:03

Być może już w piątek zostanie podjęta decyzja o lokalizacji Europejskiego Instytutu Innowacji i Technologii. Wrocław podjął liczne działania by to właśnie stolica Dolnego Ślaska, stała się centrum naukowym Europy. W wieczornych wydaniach wiadomości, stacje telewizyjne przybliżyły sprawę Instytutu. Poniżej fragmenty Faktów TVN oraz TVP Wrocław. Ekipa projektu P.I.W.O.2 dała wyraźny znak poparcia dla EIT, jednak jak słusznie zauważył jeden z reporterów, poparcie studentów to za mało - w grę wchodzi wielka polityka. Mimo to wciąż wierzymy i trzymamy kciuki za sprawę :).

Arkanoid

29.05.2008 21:13

W minioną środę, w programie "Moje miasto" mogliście zobaczyć krótki wywiad z członkami ekipy odpowiedzialnej za projekt P.I.W.O.2. Nasza inicjatywa została pokazana jako przeciwwaga do niechlubnych wydarzeń, jakie miały miejsce podczas tegorocznych juwenaliów.

Arkanoid

29.05.2008 20:52

Tydzień temu, w środę rozdaliśmy nagrody (piwne koszulki!) za konkurs na najlepszą animację. Tego spotkania z laureatami byliśmy bardzo ciekawi, ponieważ o ile my, sporadycznie manifestujemy się na tej oto stronie, to Ty czytelniku pozostajesz wciąż anonimowy. P.I.W.O:

Paweł Chwedczuk

Z prawej Paweł Chwedczuk, autor kultowej już animacji "Reksio". Towarzyszy mu nasz naczelny zgred... tfu! konstruktor rzecz jasna :).

Ola Szuter

Ola Szuter (2. miejsce w konkursie) w towarzystwie prezesa.

Nagrodzonym jeszcze raz gratulujemy, a wszystkim życzymy "moc pomysłów" na przyszłą edycję PIWA :).

Arkanoid

29.05.2008 17:33

O tym ze P.I.W.O.2 jest wielce uniwersalnym systemem oświetlenia, wiedzieliśmy wszyscy. Niemniej, nasz kolega Marek zaskoczył nas, gdy poprosił o wypożyczenie kilku modułów systemu na zbliżający się weekend.
Marek stworzył prostą receptę na urozmaicenie każdej imprezy. Brzmi ona następująco: weź kilka modułów oświetleniowych (np. 6 sztuk), podłącz je do jednego sterownika, ten z kolei poprzez stosowny konwerter RS485-USB podepnij do komputera, napisz stosowny plugin do Winampa i ciesz się wyjątkowymi doznaniami wizualnymi!

Arkanoid

P.I.W.O.2 na imprezie

20.05.2008 19:16

Pytasz co to P.I.W.O.2? Najkrócej rzecz ujmując: To dopiero początek.

Arkanoid

20.05.2008 19:16

Od dzisiaj przysięgam mówić prawdę, całą prawdę i tylko prawdę. Poprzedni post był tego dowodem. Poniższa animacja, autorstwa Krzyśka Birowskiego, przedstawia kolejną prawdę. Tym razem o tym jak upadła legenda pewnego strażnika, na którego nie było mocnych w całym wszechświecie.

Niniejszym ogłaszam iż prezes zakończył prace nad naszymi filmami z pokazu. Wszystkie są dostępne w dziale VIDEO. Dziękujemy telewizji studenckiej STYK oraz akademickiemu klubowi filmowemu FOSA, za udostępnienie swoich materiałów video.

Arkanoid

20.05.2008 19:02

Chyba nie myśleliście że porzucę tak zacną robotę?! Jako że jestem pracoholikiem z krwi i kości, zawsze mam upchane po kieszeniach trochę internetu. Dzięki temu, gdy tylko najdzie mnie jakaś złota myśl, mogę od razu podzielić się ją z Wami, drodzy czytelnicy, wyznawcy projektu P.I.W.O.2.

Do tej pory uprawialiśmy na tej stronie retorykę sukcesu. Czas jednak dać świadectwo prawdzie. Niektórzy coś podejrzewali, woleli jednak siedzieć cicho zważywszy na rosyjskie konotacje naszej koleżanki Nataszy. Poniższe zdjęcie zostało zrobione z ukrycia i od razu przedostało się do prasy. Idąc za przykładem Premiera naszego kraju, postanowiliśmy ukrócić wszelkie spekulacje i sami przedstawić jedyną i niepodważalną prawdę. Uwaga, oto ona: Przyznajemy się, na pokazie popsuł się nam program do playlisty. Uff... Wcale nie bolało! Teraz znów będę mógł spojrzeć prosto w oczy temu jegomościowi z lustra.

Arkanoid

Ekipa projektu P.I.W.O.2

19.05.2008 00:11

Od pokazu minął już prawie tydzień. P.I.W.O.2 należy już do historii. Od samego początku było wiadomo, że to bardzo ulotny projekt. Godziny pokaz i po wszystkim. Trud włożony w to przedsięwzięcie stracił już na znaczeniu.

Czy było warto? Nie odpowiem ponieważ moja rola jako narratora już dobiega końca. Przekazuje Ci jeszcze ostatnie zdjęcie zrobione tuz po pokazie. Oto autorzy (prawie w komplecie) tego zmieszania.

Za nami pozostawiamy zrealizowane marzenie, przed nami stoją nowe wyzwania.

Arkanoid

Ekipa projektu P.I.W.O.2

17.05.2008 11:47

Wyniki konkursu na najlepszą animację:

Miejsca nagrodzone (limitowana koszulka z serii P.I.W.O.2):

 • 1. miejsce: Paweł Chwedczuk - "Reksio"
 • 2. miejsce ex aequo:
  Ola Szuter - "Grechuta"
  Kamil Matej - "Troje+"
 • 3. miejsce: Sebastian Popiel - "Yozin"

Wyróżnienia (bez nagród):

 • Michał Olejarczyk - "F1"
 • Krzysztof Grakowicz - "Grzmotmotyljang"
 • Maciej Zacharski - "Vivaldi"
 • Michał Stankiewicz

Dodatkowo Ewa Buczyńska otrzymuje wyróżnienie i koszulkę EIT za animację promującą Europejski Instytut Innowacji i Technologii.

Koszulki można odebrać w budynku C-13 Politechniki Wrocławskiej (mapa), w środę o godz. 18.00, w sali 1.14 podczas cotygodniowego spotkania koła SKN MOS.

Arkanoid

17.05.2008 11:19

Poniżej przegląd Waszych propozycji co do kolejnej lokalizacji projektu P.I.W.O:

Pałac Kultury i Nauki

Budynek wzniesiony "jako dar narodu radzieckiego dla narodu polskiego" byłby ciekawym miejscem dla naszego projektu. Czerwone żarówki dobrze by się komponowały z duchem tego budynku ;).

Falowiec w Gdańsku

Najdłuższy polski falowiec - został wybudowany w Gdańsku w latach siedemdziesiątych. Tylko jak namówić prawie 6000 tys. lokatorów do współpracy?!

Skytower

Sky Tower - ma to być najwyższy budynek w Polsce. Powstaje we Wrocławiu. Na razie jednak wykopano dół w ziemi, tak więc do pomysłu wrócimy może przy siódmej edycji...

Wracając do rzeczywistości to za rok planujemy kolejny pokaz na Tekach - w końcu tam zrodziła się nasza PIWNA idea!

Arkanoid

17.05.2008 10:32

Relacje z pokazu projektu P.I.W.O.2:

Arkanoid

14.05.2008 14:09

Jeszcze nie do końca ochłonęliśmy po wczorajszych wydarzeniach, ale z całą pewnością mogę stwierdzić że pomimo drobnych niedociągnięć, z Bożą pomocą daliśmy radę i impreza okazała się wielkim sukcesem.

Zanim pozbieramy i uporządkujemy nasze zdjęcia i filmy, zapraszam do zapoznania się z materiałem zamieszczonym w sieci.

Jeśli masz jakieś ciekawe zdjęcia z pokazu to proszę o wysłanie ich do nas. Zdjęcia zostaną umieszczone w galerii.

Akademik Projekt P.I.W.O.2

Fot. Mieczysław Michalak/ AG

Jak przebiegał pokaz? Odsyłam do reportażu Piotra Walczaka z portalu gazeta.pl.

Tomasz Kuc na swojej stronie zamieścił kilka nagrań z pokazu: wroclaw.fotolog.pl. Wielkie dzięki!

Poniżej kilka zdjęć Pawła (aka "corran") z forum Wydziału Elektroniki. Również pozdrawiamy!

pokaz P.I.W.O.2

Nasza ekipa na Wittigowie. Zaraz nadjedzie samochód Red Bulla i przystąpimy do rozkładania namiotu.

pokaz P.I.W.O.2

Nasze centrum dowodzenia na górce!

pokaz P.I.W.O.2

Rzesza wyznawców projektu P.I.W.O.2!

pokaz P.I.W.O.2

Pan uśmiechnięty akademik ;).

Zwycięzców konkursu na najlepszą animację, ogłosimy już wkrótce - za zwłokę przepraszamy!

Arkanoid

11.05.2008 00:36

Ponieważ dopiero w niedzielę zarejestrowaliśmy waszą wzmożoną aktywność, przedłużamy termin nadsyłania prac konkursowych do wtorku do godziny 15.00.

Arkanoid

11.05.2008 13:21

Poniżej możecie obejrzeć krótką zajawkę nagraną przez klub FOSA, natomiast w dziale VIDEO znajdziecie również dłuższą wersję, odsłaniającą kulisy projektu P.I.W.O.2. Zapraszam również do działu FOTO, gdzie zamieściłem sporo nowych zdjęć.

Z informacji bieżących: już jutro wyruszamy do akademika by zainstalować moduły z żarówkami i przetestować położoną przez nas sieć.

Arkanoid

10.05.2008 21:38

bez komentarza

10.05.2008 12:32

Tak wygląda finalna wersja sterownika. Na każdym piętrze akademika będzie umieszczone jedno takie urządzenie i to z niego będą pochodzić sygnały sterujące żarówkami w pokojach.

Sterownik na piętro

Obecnie skupiamy się na poprawkach oprogramowania do sterowników oraz na testach całego systemu. Ktoś mógłby powiedzieć: "Trochę późno się za to zabieracie!". Taka jest jednak kolej rzeczy i śmiem twierdzić, że działamy planowo. Zdjęcie poniżej przedstawia symulację jednego piętra.
Na zakończenie wysyłam jeszcze wielkie pięć dla naszego znajomego z Horyzontu, za dobre słowo i nie tylko (przed 22.00 nie wypada mi jednak pisać o szczegółach ;)).

Arkanoid

Moduły z żarówkami

10.05.2008 11:39

Jeśli oglądaliście Amelię to z pewnością pamiętacie drugoplanową rolę krasnala ogrodowego, który umiłował sobie podróże po świecie. Trochę podobnie jest z naszą makietą akademika, z tym ze ta nie ma nic do gadania - ląduje w plecaku, i wyrusza z nami tam gdzie światu grozi niebezpieczeństwo!

A tak na poważnie to 7 maja, Katedra Metrologii Elektronicznej i Fotonicznej, w której to studiują autorzy tego zamieszania, odchodziła dziesięciolecie swego istnienia. Takie wydarzenie to spora rzecz, dlatego bez chwili zawahania przystaliśmy na propozycję przedstawienia idei projektu PIWO2 przed gośćmi profesora Mroczki, szefa Katedry. Naszą widownią był Komitet Metrologii i Aparatury Naukowej PAN. Dwóch niepoważnych studentów kontra nobliwa i utytułowana widownia... Pomimo początkowych obaw i małego stresu, naszą prezentację można zaliczyć do udanych :). Rozwinęła się nawet krótka dysputa na temat dynamiki żarówek, ale to opowieść na inną okazję...

Arkanoid

Dziesięciolecie katedry

10.05.2008 02:21

Jak już pisałem, w minioną środę nasi ludzie składali moduły z żarówkami. Czy zastanawialiście się kiedyś jak wygląda sterta ponad stu dwudziestu takich modułów? Nie? To dobrze, bo ja też nie spodziewałem się takiej menażerii:

Moduły z żarówkami

Do kompletu czerwone żarówki w podobnej liczbie. Ze względu na koszty, te "krwisto-czerwone" żarówki wyprodukowaliśmy własnym sumptem. Tam gdzie są ograniczone pieniądze, tam triumfuje kreatywność (co niektórym osobom zapewne zakręci się łezka w oku na wspomnienie o dawnych czasach i minionym ustroju...).

Czerwone żarówki

Wszystkie tryby zostały puszczone w ruch - teraz pozostaje nam jedynie wszystkiego dopilnować, tak by impreza była w stu procentach udana!

Arkanoid

08.05.2008 00:02

loza szydercow

Być może to nie słońce Kalifornii, ale to ludzie a nie miejsca tworzą klimat. Daje się to odczuć odwiedzając Wittigowo za dnia jak i w nocy.
W dniu dzisiejszym zakończyliśmy instalacje okablowania w akademiku. To spory krok do przodu :).

loza szydercow

Podczas gdy "loża" wykonywała swoją robotę w akademiku, pozostali ludzie z naszej ekipy (koło naukowe MOS!) składali moduły z żarówkami. Dzisiaj zamieszczam jedynie zdjęcie z prac, jutro postaram się napisać coś więcej.

Arkanoid

07.05.2008 00:51

Kontynuowaliśmy dzisiaj zakładanie okablowania w akademiku. W sumie pozostało niepodłączonych jeszcze 25 pokoi. W środę robimy kolejne podejście! W końcu się uda ;).

Arkanoid

loza szydercow

06.05.2008 18:25

Machina propagandowa ruszyła. Ok, ok, trochę przesadzam, ale faktem jest że odebraliśmy zamówione koszulki (letnia pora sprzyja takiej formie reklamy!) oraz rozwiesiliśmy plakaty "tu i ówdzie" ;).
Rzecz zaległa, ale warta wspomnienia: pod tymi linkami znajdziecie krótkie wywiady jakich udzieliliśmy dla portalu gazeta.pl i stacji RMF FM.
Czasu coraz mniej, a pracy jeszcze co nie miara... Zaglądajcie na stronę - na bieżąco będę was informował o tym co się dzieje w temacie projektu :).

Arkanoid

plakat P.I.W.O.2

<- Nowsze     Starsze ->

!! Konkurs !!

konkurs

Twórcy zamieszania:

Microsystem Oriented Society
Microsystem Oriented Society

Sponsor strategiczny:

Politechnika Wrocławska
Politechnika Wrocławska

Akcji patronują:

Wydział Elektroniki Politechniki Wrocławskiej
Wydział Elektroniki
Katedra Metrologii Elektronicznej i Fotonicznej
Katedra Metrologii Elektronicznej i Fotonicznej

Patroni medialni:

gazeta.pl
radioluz
TVStyk
Żak
FOSA
Rada Osiedla

Arkanoid
(C) MOS 2008