P.I.W.O. – czyli Potężny Indeksowany Wyświetlacz Oknowy – polega na zamianie budynków w ogromne wyświetlacze. Każde okno budynku staje się jednym kolorowym „pikselem”, wszystkie te piksele sterowane są z poziomu komputera, co umożliwia wyświetlanie dynamicznych animacji połączonych z dźwiękiem.

Aby uzyskać taki efekt przy każdym oknie wewnątrz budynku umieszczamy LEDowy moduł oświetleniowy. Moduł taki wymaga dostępu do gniazdka elektrycznego ~230V. Nie ma natomiast konieczności prowadzenia przewodów między kolejnymi modułami – są one połączone siecią bezprzewodową działającą w paśmie 2,4GHz.

Nadawcze nadajniki radiowe ustawiamy na zewnątrz budynku, najlepiej w odległości około 30-40m od budynku i podłączamy je do komputera sterującego, z którego na żywo puszczane są animacje. Jeśli chodzi o wyświetlane treści, mogą one być dowolne. Stworzyliśmy aplikację, która umożliwia namalowanie dowolnej animacji (http://www.piwo.pwr.wroc.pl/konkurs). Istnieje także możliwość wyświetlania napisów na żywo, np. wysłanych przez sms.